اينترنت، زمينه اشتغال پنج هزار راننده در مازندران را فراهم کرد

مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان مازندران به فراهم شدن زير ساخت هاي لازم ارتباطي و اينترنتي در استان اشاره کرد وگفت: با ايجاد اين زير ساخت ها و راه اندازي تاکسي اينترنتي، براي پنج هزار نفر از رانندگان استان شغل ايجاد شد.

يدالله طهماسبي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با ورود و تامين زيرساخت هاي اينترنت در مازندران زمينه اشتغال در زمينه هاي مختلف براي افراد با توانايي هاي متفاوت فراهم شده که از آن جمله رانندگان است. 
وي ادامه داد: در همين راستا با مجوز سازمان حمل و نقل استان مازندران سه شرکت تاکسي اينترنتي مجوز گرفتند و فعاليت خود را در استان آغاز کردند. 
مدير کل ارتباطات مازندران گفت: اين شرکت ها پس از انجام فراخوان و جذب رانندگان شخصي، مسائل مربوط به سوءپيشينه و موارد ضروري براي اطمينان از رانندگان را انجام مي دهند. 
طهماسبي ادامه داد: با تحت پوشش قرار گرفتن اين تعداد راننده در شرکت هاي تاکسي اينترنتي اين افراد با مجوز و قانوني فعاليت مي کنند.
وي با اشاره به اينکه در حال حاضر 45 درصد از ظرفيت پهناي باند اينترنت مازندران بلا استفاده مانده است، افزود : مجموعه ها و افراد خلاق و کارآفرين با پياده کردن ايده ها و افکار جديد شغلي و استفاده از اين ظرفيت هاي اينترنتي مي توانند در رونق بخشيدن به کسب و کار جديد وارد عمل شوند. 
طهماسبي از مازندران به عنوان استان پيشتاز در زمينه زير ساخت هاي اينترنتي نام برد و ادامه داد: اما اين ظرفيت به اندازه لازم و کافي براي معرفي به صاحبان مشاغل و کسب و کار معرفي نشده است تا بتوانند به اندازه از آن بهره بگيرند. 
وي اضافه کرد: ضريب نفوذ اينترنت در مازندران با 6 درصد افزايش به 77.5 درصد است که در حال حاضر اين استان جزء چهار استان برتر کشور در اين زمينه محسوب مي شود. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Loading...